UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha15) - en to is translation catalogue (51 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Updated
is: Uppfært

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Options
is: Möguleikar

en: Create
is: Stofna

en: Page title
is: Titill síðu

en: Footer
is: Fótur

en: Filter
is: Sía

en: Up
is: Upp

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Last
is: Síðasta

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Tools
is: Tól

en: Close
is: Loka

en: First
is: Fyrsta

en: New
is: Nýtt

en: Loading...
is: Hleð...

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Hide summary
is: Fela samantekt

en: Edit summary
is: Breyta samantekt

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Your shopping cart is empty.
is: Innkaupakarfan er tóm.

en: Order summary
is: Samantekt pöntunar
