UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha15) - en to uk translation catalogue (92 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Updated
uk: Оновлено

en: Upload
uk: Викласти

en: Options
uk: Опції

en: Create
uk: Створити

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Filter
uk: Фільтр

en: Up
uk: Вгору

en: Example
uk: Приклад

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Log in
uk: Вхід

en: Last
uk: Останній

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Install
uk: Встановити

en: Tools
uk: Інструменти

en: Close
uk: Закрити

en: First
uk: Перший

en: New
uk: Нові

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Apply
uk: Застосувати

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Restore
uk: Відновити

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Setting
uk: Параметр

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Download feature
uk: Завантажити властивість

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: Discard changes
uk: Відхилити зміни

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Progress bar
uk: Індикатор поступу

en: You are here:
uk: Ви тут:

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Hide summary
uk: Приховати резюме

en: Edit summary
uk: Редагувати резюме

en: Update style
uk: Оновити стиль

en: Add effect
uk: Додати ефект

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Your shopping cart is empty.
uk: Ваш кошик порожній.

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Add and configure
uk: Додати і налаштувати

en: Save and add
uk: Зберегти та додати

en: Top Bar
uk: Верхня панель

en: You have unsaved changes.
uk: Ви маєте незбережені зміни

en: Write
uk: Записати

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Book traversal links for
uk: Книжкові перехресні посилання для

en: Install and set as default
uk: Встановити і зробити базовою

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Opens in new window
uk: Відкривається в новому вікні

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Order summary
uk: Підсумок замовлення
