UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha16) - en to ar translation catalogue (66 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Container
ar: حاوية

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Updated
ar: التحديث

en: Upload
ar: رفع

en: Options
ar: الخيارات

en: Create
ar: أنشئ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Footer
ar: التذييل

en: Filter
ar: انتقاء

en: Up
ar: اعلى

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Color
ar: اللون

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Uninstall
ar: إزالة

en: Install
ar: تثبيت

en: Tools
ar: الأدوات

en: Close
ar: إغلاق

en: New
ar: جديد

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Restore
ar: استرجاع

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Setting
ar: إعداد

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Hide summary
ar: إخفاء الموجز

en: Edit summary
ar: تعديل الملخص

en: Update style
ar: تحديث النمط

en: Add effect
ar: إضافة تأثير

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ
