UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (72 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Create
hu: Létrehozás

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Footer
hu: Lábléc

en: Filter
hu: Szűrő

en: Example
hu: Példa

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Tools
hu: Eszközök

en: Close
hu: Bezár

en: Tabs
hu: Fülek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Setting
hu: Beállítások

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Download feature
hu: Jellemző letöltése

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Discard changes
hu: Változások elvetése

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Progress bar
hu: Folyamatjelző sáv

en: You are here:
hu: Jelenlegi hely:

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Update style
hu: Stílus frissítése

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Available styles
hu: Elérhető stílusok

en: Add and configure
hu: Hozzáadás és beállítás

en: Save and add
hu: Mentés és hozzáadás

en: Top Bar
hu: Felső sáv

en: Write
hu: Írás

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Install and set as default
hu: Telepítés és beállítás alapértelmezettként

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
