UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha7) - en to bo translation catalogue (50 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Confirm
bo: གཏན་ཁེལ

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Upload
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Example
bo: དཔེར་ན།

en: Navigation
bo: ཕྱོགས་སྟོན

en: Log in
bo: ནང་འཇུག

en: Uninstall
bo: ཕྱིར་འདོར

en: Install
bo: སྒྲིག་འཇུག

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Add another item
bo: ནང་ཚན་གཞན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Primary tabs
bo: རྩ་བའི་ཤོག་བྱང

en: Secondary tabs
bo: ཤོག་བྱང་ཕལ་བ

en: Primary
bo: གཙོ་བོ

en: Secondary
bo: ཕལ་བ

en: Powered by Drupal
bo: Drupal ཡིས་མཁོ་འདོན་བྱས

en: Page top
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་གོང

en: Page bottom
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་ཞབས

en: Status messages
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན

en: Main page content
bo: དྲ་ངོས་གཙོ་བོ་ཐོག་གི་ནང་དོན

en: Update style
bo: བཟོ་ལྟ་གསར་སྒྱུར་བྱེད

en: Add effect
bo: སྣང་བརྙན་ཁ་སྣོན་བྱེད

en: Highlighted
bo: མངོན་གསལ་ཅན
