UI Suite Bootstrap (5.0.0-beta3) - en to pl translation catalogue (90 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Container
pl: Kontener

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Add
pl: Dodaj

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Options
pl: Opcje

en: Create
pl: Utwórz

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Footer
pl: Stopka

en: Filter
pl: Filtr

en: Up
pl: W górę

en: Example
pl: Przykład

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Color
pl: Kolor

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Last
pl: Ostatni

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Install
pl: Instaluj

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Close
pl: Zamknij

en: First
pl: Pierwszy

en: New
pl: Nowy

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Restore
pl: Przywróć

en: Rebuild
pl: Przebuduj

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Setting
pl: Ustawienia

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Alt text
pl: Tekst alternatywny

en: Download feature
pl: Pobierz funkcjonalność

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Discard changes
pl: Porzuć zmiany

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Status message
pl: Komunikat

en: Hide summary
pl: Ukryj podsumowanie

en: Edit summary
pl: Edycja podsumowania

en: Update style
pl: Aktualizuj styl

en: Add effect
pl: Dodaj efekt

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Your shopping cart is empty.
pl: Twój koszyk jest pusty.

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Add and configure
pl: Dodaj i konfiguruj

en: You have unsaved changes.
pl: Masz niezapisane zmiany

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: Install and set as default
pl: Zainstaluj i ustaw jako domyślną

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
