UI Suite Bootstrap (5.1.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (41 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to parent page
nn: Gå til den overordna sida

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Update
nn: Oppdater

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Upload
nn: Last opp

en: Create
nn: Lag

en: Footer
nn: Botntekst

en: Filter
nn: Filtrer

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: Log in
nn: Logg inn

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Install
nn: Installer

en: Close
nn: Lukk

en: Apply
nn: Bruk

en: Add another item
nn: Legg til ei ny rad

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Hide summary
nn: Skjul ingress

en: Edit summary
nn: Rediger ingress

en: Highlighted
nn: Utheva
