UI Suite Bootstrap (5.1.0-alpha2) - en to ps translation catalogue (42 entries)

en: Home
ps: کور

en: Next
ps: بل

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Add
ps: زیاتول

en: Manage
ps: سمبالونه

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Upload
ps: پورته کول

en: Configure
ps: سازول

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Footer
ps: پښۍ

en: Filter
ps: چاڼ

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Color
ps: رنګ

en: Log in
ps: ننوتون

en: Install
ps: لګول

en: Tools
ps: توكي

en: Close
ps: تړل

en: New
ps: نوی

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: Warning message
ps: خبرتيا پیغام

en: Update style
ps: ډول اوسمهالیزول

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه
