UI Suite Bootstrap (5.1.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to parent page
kn: ಮೂಲ ಬರಹ

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Uninstall
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಿದ್ದನ್ನು ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ
