UI Suite Bootstrap (5.1.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (102 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Download
fi: Lataa

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Container
fi: Säiliö

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Upload
fi: Siirrä

en: Configure
fi: Määrittele

en: Create
fi: Luo

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Filter
fi: Suodatus

en: Up
fi: Ylös

en: Example
fi: Esimerkki

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Color
fi: Väri

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Last
fi: Viimeinen

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Install
fi: Asenna

en: Tools
fi: Työkalut

en: Close
fi: Sulje

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Cart
fi: Ostoskori

en: New
fi: Uusi

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Restore
fi: Palauta

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Alt text
fi: Alt teksti

en: Available components
fi: Käytettävissä olevat komponentit

en: Download feature
fi: Lataa ominaisuus

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Slot
fi: Paikka

en: Discard changes
fi: Hylkää muutokset

en: Sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Progress bar
fi: Etenemispalkki

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Hide summary
fi: Piilota yhteenveto

en: Edit summary
fi: Muokkaa yhteenvetoa

en: Update style
fi: Päivitä tyyli

en: Add effect
fi: Lisää efekti

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Subscribe to @title
fi: Tilaa aihepiirin @title RSS-syöte

en: Your shopping cart is empty.
fi: Ostoskorisi on tyhjä.

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Add and configure
fi: Lisää ja konfiguroi

en: Save and add
fi: Tallenna ja lisää

en: Status: @status
fi: Tila: status

en: You have unsaved changes.
fi: Sinulla on tallentamattomia muutoksia.

en: Write
fi: Kirjoita

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Install and set as default
fi: Asenna ja määritä oletukseksi

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Order summary
fi: Tilauksen yhteenveto
