UI Suite Bootstrap (5.1.0-alpha4) - en to jv translation catalogue (59 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Download
jv: Undhuh

en: Edit
jv: Sunting

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Container
jv: Kontainer

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to parent page
jv: Kācā indhunge

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: Update
jv: Dianyari

en: Add
jv: Tambah

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Upload
jv: Unggah

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: Create
jv: Gawé

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Filter
jv: Saring

en: Up
jv: Munggah

en: Example
jv: Contoné

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Color
jv: Kelir

en: Uninstall
jv: Dicopot

en: Install
jv: Dipasang

en: Revert
jv: Baléknā

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: Warning message
jv: Welingan

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Powered by Drupal
jv: Kadigdayaané Drupal

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: Status message
jv: Status pesen

en: Hide summary
jv: Umpetna rangkuman

en: Edit summary
jv: Sunting rangkuman

en: Update style
jv: Nganyari gagrag

en: Add effect
jv: TAmbah efek
