UI Suite Bootstrap (5.1.0-alpha7) - en to cy translation catalogue (55 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Go to previous page
cy: Ewch i'r dudalen flaenorol

en: Go to parent page
cy: Ewch i dudalen rhiant

en: Go to next page
cy: Ewch i'r dudalen nesaf

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Help
cy: Cymorth

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Create
cy: Creu

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Footer
cy: Troedyn

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Up
cy: I fyny

en: Navigation
cy: Mordwyo

en: Color
cy: Lliw

en: Log in
cy: Mewngofnodi

en: Last
cy: Olaf

en: Uninstall
cy: Dad-osod

en: Tools
cy: Arfau

en: Close
cy: Yn agos

en: First
cy: Cyntaf

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Cart
cy: Basged Siopa

en: Apply
cy: Ceisio

en: Error message
cy: Neges wall

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: Available components
cy: Cydrannau sydd ar gael

en: Powered by Drupal
cy: Wedi ei bŵeru gan Drupal

en: Page top
cy: Brig y dudalen

en: Page bottom
cy: Gwaelod y dudalen

en: Status message
cy: Neges statws
