UI Suite Bootstrap (5.1.0-beta2) - en to vi translation catalogue (79 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Previous
vi: Trước

en: Next
vi: Tiếp

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Content
vi: Nội dung

en: Type
vi: Kiểu

en: Confirm
vi: Xác nhận

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Download
vi: Tải về

en: Edit
vi: Sửa

en: Size
vi: Dung lượng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Container
vi: Đồ chứa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to parent page
vi: Đến trang cha

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Import
vi: Nhập vào

en: Export
vi: Xuất

en: Label
vi: Nhãn

en: Preview
vi: Xem trước

en: Save
vi: Lưu

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Update
vi: Cập nhật

en: Add
vi: Thêm

en: Manage
vi: Quản lý

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: Upload
vi: Tải lên

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Create
vi: Tạo

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Footer
vi: Phần chân

en: Filter
vi: Lọc

en: Up
vi: Lên

en: Example
vi: Ví dụ

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: Color
vi: Màu sắc

en: Log in
vi: Đăng nhập

en: Last
vi: Cuối

en: Uninstall
vi: Gỡ bỏ

en: Install
vi: Cài đặt

en: Tools
vi: Các công cụ

en: Close
vi: Đóng

en: First
vi: Đầu tiên

en: Revert
vi: Trở lại

en: Cart
vi: Giỏ hàng

en: New
vi: Mới

en: Loading...
vi: Đang nạp...

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Add another item
vi: Thêm mục

en: Restore
vi: Phục hồi

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Error message
vi: Thông báo lỗi

en: Warning message
vi: Cảnh báo

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Primary
vi: Chính

en: Secondary
vi: Phụ

en: Available components
vi: Các thành phần có sẵn

en: Download feature
vi: Tải về tính năng

en: Powered by Drupal
vi: Sử dụng Drupal

en: Page top
vi: Đầu trang

en: Page bottom
vi: Cuối trang

en: Main page content
vi: Nội dung chính của trang

en: Status message
vi: Thông báo tình trạng

en: Hide summary
vi: Ẩn tóm tắt

en: Edit summary
vi: Sửa tóm tắt

en: Update style
vi: Cập nhật kiểu

en: Add effect
vi: Thêm hiệu ứng

en: Current page
vi: Trang hiện thời

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Your shopping cart is empty.
vi: Giỏ hàng của bạn đang trống.

en: Top Bar
vi: Thanh đỉnh
