UI Suite DaisyUI (4.0.0-alpha6) - en to ne translation catalogue (15 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Footer
ne: फुटर

en: Main navigation
ne: मुख्य नेभिगेशन

en: Primary tabs
ne: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
ne: माध्यमिक ट्याबहरू

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु

en: Site branding
ne: साइट ब्रान्डिङ

en: Primary admin actions
ne: प्राथमिक व्यवस्थापकीय कार्यहरू

en: User account menu
ne: प्रयोगकर्ता खाता मेनु
