UI Suite DaisyUI (4.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Contact
tr: İletişim

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Jobs
tr: İşler

en: Company
tr: Şirket

en: Example
tr: Örnek

en: Advertisement
tr: Reklam

en: Security
tr: Güvenlik

en: Links:
tr: Bağlantılar

en: Features
tr: Özellikler

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Social
tr: Sosyal

en: Site branding
tr: Site markası

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
