UI Suite DaisyUI (4.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Name
nl: Naam

en: Legal
nl: Juridisch

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Footer
nl: Voet

en: Jobs
nl: Opdrachten

en: Company
nl: Bedrijf

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Advertisement
nl: Advertentie

en: Security
nl: Beveiliging

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Services
nl: Diensten

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Available components
nl: Beschikbare besturingselementen

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Terms of use
nl: Gebruiksvoorwaarden

en: Social
nl: Sociaal

en: About us
nl: Over ons

en: Explore
nl: Verkennen

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Privacy policy
nl: Privacybeleid

en: Cookie policy
nl: Cookie-beleid
