UI Suite DaisyUI (4.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Contact
ru: Контакт

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Footer
ru: Подвал

en: Company
ru: Компания

en: Example
ru: Пример

en: Advertisement
ru: Реклама

en: Security
ru: Безопасность

en: Links:
ru: Ссылки:

en: Features
ru: Особенности

en: Sidebar
ru: Боковая панель

en: Services
ru: Службы

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Available components
ru: Доступные компоненты

en: Slot
ru: Позиция

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Design
ru: Дизайн

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Apps
ru: Приложения

en: Terms of use
ru: Условия использования

en: Branding
ru: Наименование

en: About us
ru: О нас

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя

en: Privacy policy
ru: Политика конфиденциальности
