UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Help
hi: मदद

en: Contact
hi: संपर्क

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Footer
hi: पादलेख

en: Company
hi: कम्पनी

en: Example
hi: उदाहरण

en: Advertisement
hi: विज्ञापन

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
