UI Suite DaisyUI (5.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Help
ar: المساعدة

en: Contact
ar: اتصل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Footer
ar: التذييل

en: Advertisement
ar: إعلان

en: Security
ar: الأمن والحماية

en: Features
ar: الخصائص

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Form settings
ar: إعدادات الاستمارة

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Branding
ar: العلامة التجارية
