UI Suite DSFR (1.0.0-beta7) - en to ne translation catalogue (22 entries)

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Homepage
ne: गृहपृष्ठ

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Help
ne: सहयोग

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Top
ne: माथि

en: Menu
ne: मेनु

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Footer
ne: फुटर

en: Color scheme
ne: रंग योजना

en: Main navigation
ne: मुख्य नेभिगेशन

en: Primary tabs
ne: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
ne: माध्यमिक ट्याबहरू

en: Pagination
ne: पृष्ठांकन

en: Search form
ne: खोजी फारम

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु

en: Site branding
ne: साइट ब्रान्डिङ

en: Primary admin actions
ne: प्राथमिक व्यवस्थापकीय कार्यहरू
