UI Suite DSFR (1.0.0-rc3) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Homepage
nl: Homepagina

en: Search
nl: Zoeken

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: Options
nl: Opties

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Footer
nl: Voet

en: next
nl: volgende

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Close
nl: Sluiten

en: prev
nl: vorige

en: Accept
nl: Accepteren

en: first
nl: eerste

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: last
nl: laatste

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Pagination
nl: Paginering

en: Search form
nl: Zoekveld

en: Fluid
nl: Vloeiend

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Last page
nl: Laatste pagina

en: Transcription
nl: Uitgeschreven tekst

en: Accept all
nl: Alles accepteren

en: Select a language
nl: Kies een taal

en: Personalize
nl: Personaliseer

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: First page
nl: Eerste pagina

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: Accept all cookies
nl: Alle cookies aanvaarden
