UI Suite DSFR (1.0.0) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: Search
da: Søg

en: Container
da: Beholder

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Options
da: Valg

en: Page title
da: Sidetitel

en: Bottom
da: Bund

en: Footer
da: Sidefod

en: next
da: næste

en: Example
da: Eksempel

en: Close
da: Luk

en: prev
da: forrige

en: first
da: første

en: Color scheme
da: Farvevalg

en: Next page
da: Næste side

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Search form
da: Søgefelt

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger
