UI Suite DSFR (1.1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Homepage
pt: Página inicial

en: Search
pt: Buscar

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: Top
pt: Superior

en: Page title
pt: Título da página

en: Bottom
pt: Inferior

en: Footer
pt: Rodapé

en: Example
pt: Exemplo

en: Close
pt: Fechar

en: Accept
pt: Aceitar

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Next page
pt: Próxima página

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Available components
pt: Componentes disponíveis

en: Pagination
pt: Paginação

en: Search form
pt: Formulário de busca

en: Fluid
pt: Fluído

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Last page
pt: Última página

en: Accept all
pt: Aceitar tudo

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: First page
pt: Primeira página

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Accept all cookies
pt: Aceita todos os cookies
