UI Suite DSFR (1.1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Homepage
uk: Головна сторінка

en: Search
uk: Пошук

en: Container
uk: Контейнер

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: Menu
uk: Меню

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Bottom
uk: Знизу

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Example
uk: Приклад

en: Close
uk: Закрити

en: Accept
uk: Прийняти

en: Color scheme
uk: Схема кольорів

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Available components
uk: Доступні компоненти

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Fluid
uk: Нефіксоване

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Select a language
uk: Вибрати мову

en: Personalize
uk: Персональна інформація

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії
