UI Suite DSFR (1.1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Search
pl: Szukaj

en: Container
pl: Kontener

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Footer
pl: Stopka

en: Example
pl: Przykład

en: Close
pl: Zamknij

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Next page
pl: Następna strona

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Available components
pl: Dostępne komponenty

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Fluid
pl: Płynna

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Personalize
pl: Personalizacja

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora
