UI Suite DSFR (1.1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Search
tr: Ara

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Menu
tr: Menü

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Bottom
tr: Alt

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Example
tr: Örnek

en: Close
tr: Kapat

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Search form
tr: Arama formu

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri
