UI Suite DSFR (1.1.0-beta5) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Search
ar: بحث

en: Container
ar: حاوية

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Menu
ar: القائمة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Footer
ar: التذييل

en: Close
ar: إغلاق

en: Color scheme
ar: خطة الألوان

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية
