UI Suite DSFR (1.1.0) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Homepage
id: Laman beranda

en: Search
id: Pencarian

en: Container
id: Kontainer

en: Name
id: Nama

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Page title
id: Judul halaman

en: Bottom
id: Dasar

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Example
id: Contoh

en: Close
id: Tutup

en: Color scheme
id: Skema warna

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Search form
id: Form pencarian

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: First page
id: Halaman pertama

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
