UI Suite DSFR feature (1.0.0-rc5) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Remove
am: አስወግድ

en: Weight
am: ክብደት

en: ID
am: አይዲ

en: menu
am: ምናሌ
