UI Suite Olivero (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: RSS feed
pt: Feed RSS

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Themes
pt: Temas

en: Book navigation
pt: Navegação do livro

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Content Above
pt: Conteúdo Acima

en: Content Below
pt: Conteúdo Abaixo

en: mobile
pt: móvel

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: wide
pt: largo

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Social Bar
pt: Barra Social

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Footer Top
pt: Topo do rodapé

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: narrow
pt: limitar

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: User account menu
pt: Menu de utilizador

en: Search form (narrow)
pt: Formulário de pesquisa (estreito)

en: Search form (wide)
pt: Formulário de pesquisa (amplo)

en: Hero (full width)
pt: Hero (largura total)
