UI Suite Olivero (1.0.0-rc2) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: RSS feed
fr: Flux RSS

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Themes
fr: Thèmes

en: Book navigation
fr: Navigation du livre

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Content Above
fr: Avant contenu

en: Content Below
fr: Après contenu

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: wide
fr: large

en: Footer Bottom
fr: Bas du pied de page

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Social Bar
fr: Barre sociale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer Top
fr: Haut du pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Site branding
fr: Identité du site

en: narrow
fr: étroit

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Search form (narrow)
fr: Formulaire de recherche (étroit)

en: Search form (wide)
fr: Formulaire de recherche (large)

en: Hero (full width)
fr: Hero (pleine largeur)
