UI Suite Olivero (1.0.0-rc2) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: RSS feed
ro: resurse RSS

en: Help
ro: Ajutor

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Header
ro: Cap

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Themes
ro: Teme

en: Book navigation
ro: Răsfoire cărţi

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: mobile
ro: mobil

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: wide
ro: larg

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: narrow
ro: îngust

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
