UI Suite Olivero (1.0.0-rc2) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Content
ru: Содержимое

en: RSS feed
ru: RSS-лента

en: Help
ru: Справка

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Header
ru: Шапка

en: Sidebar
ru: Боковая панель

en: Themes
ru: Темы оформления

en: Book navigation
ru: Навигация по книге

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Content Above
ru: Содержимое выше

en: Content Below
ru: Содержимое ниже

en: mobile
ru: Мобильный

en: Powered by Drupal
ru: Сделано на Drupal

en: wide
ru: широкий

en: Footer Bottom
ru: Нижний колонтитул

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Secondary menu
ru: Дополнительное меню

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Social Bar
ru: Панель социальных иконок

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Footer Top
ru: Верхний подвал

en: Primary menu
ru: Основное меню

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: narrow
ru: узкий

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя

en: Search form (narrow)
ru: Форма поиска (узкая)

en: Search form (wide)
ru: Форма поиска (широкая)

en: Hero (full width)
ru: Шапка (полная ширина)
