UI Suite Olivero (1.0.0-rc2) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: Help
tr: Yardım

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Themes
tr: Temalar

en: Book navigation
tr: Kitap gezintisi

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Content Above
tr: Yukarıdaki İçerik

en: Content Below
tr: Aşağıdaki İçerik

en: mobile
tr: mobil

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: wide
tr: geniş

en: Footer Bottom
tr: Altbilgi Altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Footer Top
tr: Altbilgi Üst

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Site branding
tr: Site markası

en: narrow
tr: dar

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Search form (narrow)
tr: Arama formu (dar)

en: Search form (wide)
tr: Arama formu (geniş)
