UI Suite Olivero (1.0.0-rc2) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: RSS feed
uk: RSS-потік

en: Help
uk: Довідка

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Sidebar
uk: Панель

en: Themes
uk: Теми

en: Book navigation
uk: Навіґатор книги

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Content Above
uk: Вміст зверху

en: Content Below
uk: Вміст знизу

en: mobile
uk: мобільний

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: wide
uk: широкий

en: Footer Bottom
uk: Низ нижнього колонтитула

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Social Bar
uk: Соціальна панель

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Footer Top
uk: Верх нижнього колонтитула

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: narrow
uk: вузький

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Search form (narrow)
uk: Форма пошуку (вузька)

en: Search form (wide)
uk: Форма пошуку (широка)

en: Hero (full width)
uk: Герой (повна ширина)
