UI Suite Protocol (1.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Options
ug: تاللاشلار
