UI Suite Protocol (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Options
it: Opzioni

en: Example
it: Esempio

en: Setting
it: Configura

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
