UI Suite Protocol (1.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Options
id: Opsi

en: Example
id: Contoh

en: Setting
id: Konfigurasi

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua
