UI Suite USWDS (3.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: RSS feed
he: מקור רסס

en: Search
he: חיפוש

en: - None -
he: - ללא -

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Help
he: עזרה

en: Menu
he: תפריט

en: Updated
he: עודכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Options
he: אפשרויות

en: Create
he: יצירה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Custom
he: מותאם

en: Phone
he: טלפון

en: By
he: מאת

en: Basic
he: בסיסי

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Last
he: אחרון

en: First
he: ראשון

en: Completed
he: נשלם

en: New
he: חדש

en: Tabs
he: לשוניות

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Second sidebar
he: עמודה שנייה

en: mobile
he: ניידים

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Secondary Menu
he: תפריט משני

en: Main page content
he: תוכן

en: Primary Menu
he: תפריט ראשי

en: Highlighted
he: מובלט

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date
