UI Suite USWDS (3.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: RSS feed
hi: आर एस एस फीड

en: Search
hi: खोज

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Help
hi: मदद

en: Menu
hi: सूची

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Email
hi: ईमेल

en: Options
hi: विकल्प

en: Create
hi: बनाएँ

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Phone
hi: फ़ोन

en: By
hi: द्वारा

en: Example
hi: उदाहरण

en: Basic
hi: सामान्य

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Last
hi: अंतिम

en: First
hi: पहला

en: New
hi: नया

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: mobile
hi: चलनशील

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Social media links
hi: सामाजिक मीडिया लिंक

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
