UI Suite USWDS (3.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: RSS feed
is: RSS veita

en: Search
is: Leit

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Help
is: Hjálp

en: Menu
is: Valmynd

en: Updated
is: Uppfært

en: Email
is: Netfang

en: Options
is: Möguleikar

en: Create
is: Stofna

en: Page title
is: Titill síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Header
is: Haus

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Phone
is: Sími

en: Basic
is: Einfalt

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Last
is: Síðasta

en: First
is: Fyrsta

en: Completed
is: Lokið

en: New
is: Nýtt

en: Tabs
is: Flipar

en: Primary menu
is: Aðalvalmynd
