UI Suite USWDS (3.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: RSS feed
nl: RSS-feed

en: Search
nl: Zoeken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Email
nl: E-mail

en: Options
nl: Opties

en: Create
nl: Aanmaken

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Custom
nl: Aangepast

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: By
nl: Door

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Basic
nl: Basis

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Last
nl: Laatste

en: First
nl: Eerste

en: Completed
nl: Voltooid

en: New
nl: Nieuwe

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Step
nl: Stap

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: mobile
nl: mobiel

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Secondary Menu
nl: Secundaire menu

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Primary Menu
nl: Primair menu

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Text Formats
nl: Tekstopmaken

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Header settings
nl: Kop-instellingen

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
nl: Er zijn nog geen inhoudstypes aangemaakt. Ga naar de pagina <a href="@create_content">inhoudstype toevoegen</a> om een inhoudstype aan te maken.

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu
