UI Suite USWDS (3.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (55 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: Search
pl: Szukaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Help
pl: Pomoc

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Options
pl: Opcje

en: Create
pl: Utwórz

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Custom
pl: Własne

en: Phone
pl: Telefon

en: By
pl: Przez

en: Example
pl: Przykład

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Last
pl: Ostatni

en: Close
pl: Zamknij

en: First
pl: Pierwszy

en: Completed
pl: Zakończone

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: New
pl: Nowy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Step
pl: Krok

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: mobile
pl: mobilne

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Header settings
pl: Ustawienia nagłówka

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnego typu treści. Aby utworzyć nowy typ treści przejdź do <a href="@create_content">tego formularza</a>.

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
