UI Suite USWDS (3.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (57 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: RSS feed
da: RSS-feed

en: Search
da: Søg

en: - None -
da: - Ingen -

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Updated
da: Opdateret

en: Email
da: E-mail

en: Options
da: Valg

en: Create
da: Opret

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Phone
da: Telefon

en: By
da: Af

en: Example
da: Eksempel

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Last
da: Sidste

en: Close
da: Luk

en: First
da: Første

en: Completed
da: Gennemført

en: Menu settings
da: Menu

en: New
da: Ny

en: Tabs
da: Faner

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Step
da: Trin

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: No preview
da: Intet preview

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: mobile
da: mobil

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Primary menu
da: Primære menu

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Links related to the active user account
da: Links relateret til den aktive brugerkonto

en: Site information links
da: Links til informationen om sitet

en: Site section links
da: Links til sitets sektioner
