UI Suite USWDS (3.0.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: RSS feed
ja: RSSフィード

en: Search
ja: 検索

en: - None -
ja: - なし -

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Help
ja: ヘルプ

en: Menu
ja: メニュー

en: Updated
ja: 更新

en: Email
ja: メール

en: Options
ja: オプション

en: Create
ja: 作成

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Footer
ja: フッター

en: Custom
ja: カスタム

en: Medium
ja: 中程度

en: Phone
ja: 電話番号

en: Example
ja: 例

en: Basic
ja: 基本

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Last
ja: 最後

en: Close
ja: 閉じる

en: First
ja: 最初

en: Completed
ja: 完了

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: New
ja: 新

en: Tabs
ja: タブ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Step
ja: ステップ

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: No preview
ja: プレビューなし

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: mobile
ja: モバイル

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Instagram
ja: インスタグラム

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: Links related to the active user account
ja: アクティブなユーザーアカウントに関連したリンク

en: Site information links
ja: サイト情報のリンク

en: Site section links
ja: サイトセクションのリンク
