UI Suite USWDS (3.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: RSS feed
ru: RSS-лента

en: Search
ru: Поиск

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Help
ru: Справка

en: Menu
ru: Меню

en: Updated
ru: Обновлено

en: Options
ru: Опции

en: Create
ru: Создать

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Footer
ru: Подвал

en: Custom
ru: Собственная

en: Medium
ru: Средний

en: Phone
ru: Телефон

en: By
ru: Автор:

en: Example
ru: Пример

en: Basic
ru: Основное

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Last
ru: Последний

en: Close
ru: Закрыть

en: First
ru: Первый

en: Completed
ru: Завершено

en: Menu settings
ru: Настройки меню

en: New
ru: Новое

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Step
ru: Шаг

en: Slim
ru: Тонкая

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: No preview
ru: Без предпросмотра

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: Second sidebar
ru: Вторая боковая панель

en: mobile
ru: Мобильный

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Secondary menu
ru: Дополнительное меню

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Current page
ru: Текущая страница

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Text Formats
ru: Текстовые форматы

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: Primary menu
ru: Основное меню

en: Hero
ru: Кадр-герой

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ru: Вы не создали ни одного типа материалов. перейдите по ссылке на <a href="@create_content">страницу создания типов материалов</a> чтобы добавить его.

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя

en: Links related to the active user account
ru: Ссылки, относящиеся к учётной записи активного пользователя

en: Site information links
ru: Ссылки информации о сайте

en: Site section links
ru: Ссылки разделов сайта
