UI Suite USWDS (3.0.0-alpha7) - en to th translation catalogue (31 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Search
th: ค้นหา

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Menu
th: เมนู

en: Email
th: อีเมล

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Create
th: สร้าง

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Search settings
th: ตั้งค่าการค้นหา

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Basic
th: พื้นฐาน

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Close
th: ปิด

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Menu settings
th: ตั้งค่าเมนู

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Text Formats
th: รูปแบบข้อความ

en: Primary menu
th: เมนูหลัก

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.
