UI Suite USWDS (3.0.0-alpha11) - en to am translation catalogue (26 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: RSS feed
am: አር ኤስ ኤስ መጋቢ

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Help
am: እርዳታ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Close
am: ዝጋ

en: Menu settings
am: የምናሌ ቅንብሮች

en: Tabs
am: ትሮች

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
