UI Suite USWDS (4.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: RSS feed
bn: RSS ফীড

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Menu
bn: মেনু

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Email
bn: ইমেইল

en: Search settings
bn: অনুসন্ধান সেটিংস

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Menu settings
bn: মেনু সেটিংস

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু

en: Text Formats
bn: লেখার ফরম্যাটসমূহ
