UI Suite USWDS (4.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (66 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: RSS feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Search
hu: Keresés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Help
hu: Súgó

en: Menu
hu: Menü

en: Updated
hu: Frissítve

en: Email
hu: E-mail

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Create
hu: Létrehozás

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Footer
hu: Lábléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: Search settings
hu: Keresés beállításai

en: Medium
hu: Közepes

en: Phone
hu: Telefon

en: By
hu: Beküldő:

en: Example
hu: Példa

en: Basic
hu: Alap

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Last
hu: Utolsó

en: Links:
hu: Hivatkozások:

en: Close
hu: Bezár

en: First
hu: Első

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: New
hu: Új

en: Tabs
hu: Fülek

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Sign up
hu: Jelentkezés

en: Step
hu: Lépés

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Your email address
hu: E-mail cím

en: mobile
hu: mobil

en: Available components
hu: Elérhető összetevők

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Primary menu
hu: Elsődleges menü

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: CDN Provider
hu: CDN szállító

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások
